Media forum

Our Projects

Our projects

We are engaged in the projects to contribute to the development and strengthening the national media platforms.

Арт-проєкт “Буремні вірші”

01

Арт-проєкт “Буремні вірші” започаткований та ініційований співзасновником музичної премії YUNA Павлом Шилько. Поштовхом до його створення став вірш, написаний співаком, колегою та товаришем Павла – Василем Логаєм («Я з тих, хто чекає у черзі до бою»). Почувши твір, Павло Шилько вирішив накласти текст на музику й доповнити його асоціативним відеорядом. «Я з тих, хто чекає у черзі до бою» став першою ластівкою арт-проєкту “Буремні вірші”. Надихнувшись результатом, музичний продюсер звернувся до українців у соцмережах із пропозицією надсилати йому вірші, написані в буремні часи – під час повномасштабної війни в Україні. Твори почали надходити десятками. Проєкт отримав своє продовження за участі та підтримки продюсера, медіаексперта з багаторічним досвідом – Сергія Затули.  Побачити глибину буремних часів та «Буремних віршів» вдалося  завдяки неповторному баченню режисера Макса Охріма, якому разом із родиною під вогнем вдалося вирватися зі зруйнованого Ірпеня.

Арт-проєкт «Буремні вірші» підтримала Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. А відомі українські медійники та діячі зголосилися озвучити твори та «оживити» їх силою свого голосу. Серед них: Маша Єфросиніа, Алла Мазур, Олег Панюта, Володимир Остапчук, Павло Шилько …

Арт-проєкт «Буремні вірші» безстроковий, триває і надалі. Закликаємо українців приєднуватися до ініціативи, піднімати бойовий дух нації та закарбовувати буремні часи в історії незламної та непохитної України!

Якщо події останніх місяців надихнули вас написати вірш чи пісню про ці важкі часи – у вас є можливість поділитися своєю творчістю з мільйонами людей. Надсилайте свої твори на електронну адресу buremni2022@gmail.com

ОНЛАЙН СЕМІНАР: МЕДІАГРАМОТНІСТЬ: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БОРОТЬБИ З МАНІПУЛЯЦІЯМИ І ФЕЙКАМИ

02

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БОРОТЬБИ З МАНІПУЛЯЦІЯМИ І ФЕЙКАМИ

Такою є тема навчального онлайн семінару, проведеного сьогодні, 20 січня, Укртелерадіопресінститутом за підтримки Держкомтелерадіо та ГО “Центр розвітку “МЕДІАФОРУМ”. У заході для редакторів та творчих працівників засобів масової інформації, пресслужб центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ), науковців, узяли участь більше 70 слухачів, які комунікували завдяки додатку ZOOM.

Медіа тренер Віктор Рибаченко, віце-президент Асоціації політичних психологів України, викладач Укртелерадіопресінституту, заслужений працівник культури України присвятив свій виступ темі розпізнання  маніпуляцій та інших технологій психологічного впливу , а також методикам і цілям створення фейків та інших спотворень медіа текстів. Адже, як зазначав спікер, саме розуміння цих технологій необхідне для сприйняття медіа текстів на високому рівні медіа культури, притаманній творцям медіа продуктів. Такою і є, власне, сама аудиторія даного навчального онлайн семінару. А відтак, на прикладах новин ЗМІ викрив маніпулятивний зміст і добір фактів, коментарів, якими оперують працівники окремих медіа задля досягнення мети їхніх власників.

Пояснюючи елементарні принципи класифікації так званих чорного,сірого і білого піару, методику закладення у підсвідомість споживача інформації тих чи інших пасток, Віктор Рибаченко зізнався: «Обожнюю чорний піар! Це садистське задоволення, коли на основі дійсних фактів, не покрививши істиною, завдаєш удару!». І розповів, як саме завдяки цій технології застосування саме чорного піару, але, і це ключовий момент, застосовуючи правдиві факти, можна досягти відповідного результату, скажімо, під час виборчої кампанії. А такий інструмент, як іронія, спікер семінару вважає найкращою зброєю і називає « м’якою рукавичкою, якою можна заїхати у шию, але елегантно».

Віктор Рибаченко виклав також механізми та можливі ефекти застосування інших видів піару, – так званих, сірого, рожевого, зеленого, коричневого, навів конкретні приклади в українському інформаційному полі, а також пропагандистських антиукраїнських ЗМІ.

Образність мови, відвертість у судження, великий інформаційний і науковий масив знань, який виклав у ході семінару Віктор Рибаченко, підкорив аудиторію, викликав справді великий інтерес до подальших заходів Укртелерадіопресінституту, спрямованих на підвищення медіа грамотності працівників ЗМІ.

Модераторка навчального онлайн семінару Марія Дмитрієва, викладачка вищої категорії відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації з реалізації державних програм, національна експертка з гендерних питань надала учасникам семінару можливість провести короткі дискусії з медіа тренером, поставити йому запитання та отримати відповіді на них.

Розпочався онлайн курс «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»

03

20 січня за підтримки ГО “Центр розвітку “МЕДІАФОРУМ” розпочався онлайн  курс «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (без відриву від виробництва)

Слухачі курсу – працівники Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України

Відкрила курс  Марія ДМИТРІЄВА – куратор курсу,  викладачка вищої категорії відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації з реалізації державних програм Укртелерадіопресінституту, національна експертка з гендерних питань

Теми навчального курсу:

  • Вступ в історію гендерної проблематики
  • Положення жінок в сучасному світі
  • Положення жінок в сучасній Україні
  • Форми насильства проти жінок
  • Національна нормативно-правова база забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків
  • Міжнародна нормативно-правова база забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків

Безкоштовні практичні навчання

04
  • З липня 2016 року “МЕДІАФОРУМ”, спільно з жіночою радіостанцією “La Femme.fm”, проводить безкоштовні практичні навчання для радіоведучих-початківців, а також створює з ними некомерційні передачі в ефірі радіостанції. Під час навчань радіоведучі набувають досвіду роботи у прямому ефірі, знайомляться з технологіями радіовиробництва, розвивають творче мислення задля створення нових проектів.

«Жінки. Мир. Безпека»

05
  • 11 та 12 червня у м. Львові проходив навчальний семінар з впровадження обласного плану дій «Жінки. Мир. Безпека», що затверджений на виконання Резолюції РБ ООН « 1325 та 1820 «Жінки. Мир. Безпека».

Практичні семінари з телевізійної справи під час професійної фотовиставки «Photomob 2017»

06
  • 12 березня 2017 року в м. Києві в рамках професійної фотовиставки «Photomob 2017» ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ЦЕНТР РОЗВИТКУ “МЕДІАФОРУМ” для фотографів, відеооператорів та зацікавлених учасників заходу провела цикл практичних семінарів з телевізійної справи, за участю представників провідних компаній з виробництва телевізійної техніки.