Media forum

Семінар: «Співробітництво Україна – НАТО. Регіональний вимір»

image
27 вересня ГО «Медіафорум» та Укртелерадіопресінститут при підтримці Центру НАТО в Україні та Національної Спілки Журналістів України проводить cемінар «Співробітництво Україна – НАТО. Регіональний вимір» для редакторів та творчих працівників місцевих друкованих засобів масової інформації Чернігівської, Київської та Сумської областей. У ході семінару учасників отримають знання з інформаційної безпеки,невійськових проектах НАТО в Україні, відбудеться тренінговий семінар з фактчекінгу.

Місце проведення: м. Чернігів вул. Тараса Шевченка, 99а, готель «Придеснянський». Початок - 11.00.

Модератор – Марія Дмитрієва, національна експертка з гендерних питань .

Програма семінару:

   
11.00 – 11.20

Відкриття семінару.

БАРБОРА МАРОНКОВА, Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні.                                                                        

БОГДАН ЧЕРВАК, Перший заступник Голови Державного комітету  телебачення і радіомовлення

ЯРОСЛАВ ЛІТИНСЬКИЙ, Директор Укртелерадіопресінституту

11.20 – 12.00 «Україна – НАТО» - резюме відносин                                                                                                                                         

ВАЛЕРІЙ КРАВЧЕНКО - старший науковий співробітник відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, виконавчий директор ГО «Центр міжнародної безпеки».

12.00 – 12.20 Програми, які фінансуються НАТО в Україні. Можливості для ЗМІ. СВІТЛАНА РОТАЄНКО, Керівник програм Центру інформації та документації НАТО в Україні
12.20 – 12.50 Проблеми захисту журналістів в Україні. Досвід вирішення  проблеми в країнах Альянсу.   ЛІНА КУЩ, Перший секретар НСЖУ
12.50 – 13.20 Інформаційна та медійна грамотність громадян, як запорука демократичного розвитку та повернення довіри до ЗМІ: досвід країн Альянсу.   ОЛЕГ ДЖОЛОСмедіа-експерт, кандидат наук
14.00 – 14.45. Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 в діяльності НАТО і в Україні.   МАРІЯ ДМИТРІЄВА, національна експертка з гендерних питань .
14.45– 15.30 Практичний майстер клас з фактчекінгу.   Олександр Гороховськийголова правління Громадської організації «Центр аналітики і розслідувань», керівник фактчек проекту – «БезБрехні»
15.45 – 16.00 Що таке НАТО – витоки та еволюція організації.   ОЛЕГ КОКОШИНСЬКИЙ, Віце-президент Громадської організації «Атлантична Рада України»(АРУ) та заступник голови Громадської ліги Україна – НАТО.
16.00 – 17.00 Симуляційна гра: Прийняття рішень в НАТО, пов’язаних з застосуванням 5 статті Вашингтонського договору у випадку умовної кризи. ОЛЕГ КОКОШИНСЬКИЙ, Віце-президент Громадської організації «Атлантична Рада України»(АРУ) та заступник голови Громадської ліги Україна – НАТО.